قابلیت های جدید GTA 6 + ویدیو تریلر

اخبار

امروز 14 آذر شرکت راکستار گیمز از بازی جدید خودش یعنی همون GTA 6 یا GTA VI رونمایی کرد. لحظه ای که همه علاقه مندان به بازی های کامپیوتری برای 12 سال منتظر اون بودند.
استقبال از این رونمایی بسیار بالا بوده و فقط در 6 ساعت اول تریلر این بازی پرطرفدار بیش از 40 میلیون بازدید داشته و همه کاربران رو هیجان زده کرده.
با ما همراه باشید تا همه ی آن چیز که باید رو راجع به این اتفاق بزرگ بدونید.


ویدیو تریلر رسمی GTA 6جی تی ای 6 برای PC


در حال حاظر مطلب موثقی در رابطه با ارائه یا عدم ارائه این بازی برای کامپیوتر انتشار پیدا نکرده، اما طبق روال گذشته معمولا راکستار گیم اول بازی های خودش رو برای کنسول های بازی XBox و Play Station عرضه میکنه و سپس با یک وقفه یک الی 2 ساله بازی رو برای کامپیوتر نیز ارائه میده.


ممکنه GTA VI برای کامپیوتر عرضه نشود؟


خیر به نظر نمیرسه کمپانی بازی سازی راکستار بخواد طرفداران PC خودش رو از دست بده و حتی ممکنه اینبار در همان ابتدای ارائه عمومی بازی جی تی ای، برای کامپیوتر هم این بازی رو عرضه کنه.


محل اصلی بازی GTA 6 کدام شهر است؟


طبق تصاویر و اطلاعات مپ جی تی ای 6 خیلی بزرگتر از نسخه های قبل تر و بازی GTA 5 خواهد بود!
طبق اطلاعات منتشر شده شهر "GTA: Vice City"  یعنی همون شهری که در نسخه بازی "GTA: Vice City" وجود دارد بخش بزرگی از GTA 6 را در بر خواهد گرفت. "Rockstar Games" این شهر را به عنوان محل اصلی این نسخه در نظر گرفته که کاملا قابل حدس بود ؛ و شاید براتون سوال بشه که چطور؟! باید به عرضتون برسونم که ، اگر به روندی که در چند سال اخیر اتفاق افتاده دقت کنید نسخه "GTA 4" که در سال 2008 منتشر شد مارو به به شهر "Liberty City" که در نسخه های "GTA 3" و "GTA: Liberty City" مشاهده کردیم برگردوند و همینطور از این سو  در "GTA 5" که سال 2013 منتشر شد دوباره به شهر "Los Santos" بازگشتیم که اخرین بار این شهر را داخل نسخه "GTA: San Andreas" مشاهده کرده بودیم.
خب پس اگر یک خورده محاسبات انجام بدید به این نتیجه میرسید که نسخه بعدی سری "GTA" مطمعناّ شهر " Vice City" است. شهر" Vice City" همان شهر "میامی" آمریکا هست و یک تم نئون دهه 80 داشت.


عکس مپ جی تی ای 6، نقشه GTA VI، GTA 6


اندازه نقشه GTA 6 نسبت به GTA 5 چقدر است؟


ما میتونیم انتظار داشته باشیم که نقشه جی تی ای 6 خیلی بزرگتر و عظیم تر از سری های قبل باشه، در اون صورت برنامه نویس های این نسخه مطمعنا بخش جنوب نقشه را خیلی بزرگتر خواهند کرد مثل اضافه کردن مناطقی مانند "Everglades National Park" و جزایری که به عنوان "Florida Keys" شناخته شده اند.

مقایسه مپ جی تی ای 6 با جی تی ای 5، GTA V vs GTA VI


طبق خبر های قدیمی ل"Rockstar Games" قصد داشت بخش هایی از آمریکای جنوبی را نیز در این نسخه اضافه کند. اینطور برنامه ریزی شده بود که بازیکن ها بتوانند بین چند بخش آمریکای جنوبی  و " Vice City" سفر کنند ، اما در نهایت این برنامه خیلی بزرگتر از حد انتظار شد پس برنامه نویس ها این ایده ها را کنار گذاشتند؛ ولی امکان این موضوع هست که چند ماموریت در بخش های از آمریکای جنوبی مانند برزیل باشد.


چند سال قبل یک سری از افراد تصاویری از گیم پلی لو رفته این بازی را منتشر کردند که چند بخش اشنا از شهر" Vice City" با گرافیک روز مدرن را نشان میداد؛ که در آن یک سری از بخش ها از جمله "Ocean View Hotel" ، "Malibu Club" ، "Vice Beach" و... را میتوانستید مشاهده کنید، از همه این ها مهم تر این بود که خود "Rockstar Games" آن تصاویر لو رفته ها تایید کرد!


GTA 6 چند شخصیتی است؟


طبق اطلاعات که در داخل اینترنت پخش شده ممکن است شاهد 4 شخصیت باشیم که دو تا از شخصیت های GTA 6 گنگستر هستند و یکی از آنها رئیس پلیس از طرفی دیگر اینبار "Rockstar Games" قصد دارد تا از شخصیتی مونث استفاده کند؛ به جز یک شخصیت مرد به نام "Jason" این نسخه یک شخصیت زن به نام "Lucia"  دارد. که طبق تصاویر لو رفته این دو شخصیت درحال سرقت از یک رستوران هستند که با توجه به جزئیات باز هم امکان جا به جایی ببین شخصیت ها در حال حرکت کردن همانند "GTA 5" وجود دارد ؛ وجود یک شخصیت زن میتونه به این معنی باشه که خط داستانی بازی و گیم پلی خیلی قوی تر خواهد بود.


عکس شخصیت های جی تی ای 6، GTA VI, GTA 6


گیم پلی این نسخه چگونه است؟ ایا بهتر از "GTA 5" است؟


گیم پلی GTA VI همانند نسخه قبلی خواهد بود اما با یکسری تغییرات در آن؛ مثل اینکه برنامه نویس های این بازی قصد دارند تا یک سری مکانیک جدید به حرکت شخصیت های جی تی ای 6 اضافه کنند، مثل خزیدن روی زمین و همچنین مشاهده شد که یکی از شخصیت ها در حال حمل یک بدن انسان بود که میتونه یک گیم پلی جدید باشه که خیلی فراتر از انتظار است. همچنین بخش عوض کردن اسلحه که به صورت یک چرخه در GTA 5 بود به این نسخه نیز اضافه شده است. همینطور میتونید امیدوار باشید که انیمیشن های خیلی واقعی تر از شخصیت ها ، کنترل بهتر و رانندگی بهتر وسیله های نقلیه زمینی و هوایی و کلی تفریحات و ورزش های آبی، در جی تی ای جدید مشاهده کنید.


چه زمانی GTA 6 منتشر خواهد شد؟


این بازی Open world (نقشه باز) در سال 2025 منتشر خواهد شد، اما در حال حاظر زمان مشخص تری ارائه نشده. با توجه به حجم سنگین کاری ساخت این بازی که تا کنون 12 سال زمان برده، امکان ارائه زمان دقیق حتی برای شرکت بزرگی مثل راکستار گیمز فراهم نخواهد بود.


سیستم مورد نیاز برای جی تی ای 6 چه سیستمی خواهد بود؟


انتظار میرود که سیستم مورد نیاز برای انجام این بازی به صورت زیر باشد اما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که این اطلاعات نوشته شده صرفا به صورت حدس و گمان است و ممکن است سیستم مورد نیاز پایین تر یا بالاتری نسبت به این مطالب نوشته شده بخواهد.


GTA 6 minimum requirements:

OS : Windows 10 64-bit
Processor : Intel Core i5-4460 3.2GHz / AMD FX-8350
Graphics : AMD Radeon R9 390 or NVIDIA GeForce GTX 970 4GB
VRAM : 4 GB
RAM : 8 GB
HDD : 65 GB
DirectX 12 Compatible Graphics Card

GTA 6 recommended requirements:

OS : Windows 10 64-bit
Processor : Intel Core i5-10500 6-Core 3.10GHz / AMD Ryzen R7 1700
Graphics : AMD Radeon RX 5700 8GB or NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB
VRAM : 8 GB
RAM : 16 GB
HDD : 65 GB
DirectX 12 Compatible Graphics Card


به چه صورت GTA 6 رو بازی کنیم؟


شرکت "Rockstar Games" احتمال زیاد این نسخه را بر روی PC و همینطور اخرین نسخه های Console همانند "PlayStation 5" و "Xbox Series"  منتشر کند. قطعا پیشبینی می شود همانند گذشته راک استار این نسخه از بازی رو در پلتفرم های مختلف مثل Steam برای همگان ارائه کند. شما نیز میتوانید با خریدن سی دی کی بازی اون رو دانلود و نصب کنید.گیم پلی لو رفته از جی تی ای 6


یک پسر 18 ساله به نام Arion Kurtaj یک سال پیش به دلیل هک کردن Uber و Revolut و همچنین کمپانی محبوب Rockstar دستگیر  و به حبس محکوم شد. هرچند ویدیو هایی که این پسر بعد از هک کردن کمپانی Rockstar پخش کرد دیگه پاک نشد و این ویدیو ها اطلاعات قابل توجه ای از Grand Theft Auto VI رو به ما نشون میده.
از تمامی شما عزیزانی که تا به اینجای این مقاله مارا همراهی کردید متشکریم و امیدواریم روز خوبی را داشته باشید.